Aktualności

Zaproś na Święta zagranicznego studenta 07.12.2022 10:12

Szybkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Ten okres to chwila odpoczynku od codziennej gonitwy, pracy ale i również czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Chcielibyśmy Państwu życzyć, aby te Święta były dla Państwa czasem wytchnienia, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień i aby przy świątecznym stole nie zabrakło świata i ciepła rodzinnej atmosfery.

 

Mając w pamięci tradycję biblijną i kulturową, przy tej okazji chcielibyśmy zachęcić Państwa do udziału w kolejnej już edycji "Zaproś zagranicznego studenta na Święta".

 

W murach naszej uczelni studiuje wielu zagranicznych studentów z całego świata. Są to młodzi ludzie mówiący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i zwyczaje. Podczas zbliżającej się przerwy świątecznej niektórzy z nich, z uwagi na odległość do rodzinnego domu, pozostaną w Szczecinie i okres świąteczny będą spędzać w akademiku. W tym wyjątkowym, świątecznym okresie możemy poznać bliżej naszych zagranicznych gości oraz pokazać im naszą tradycję i zwyczaje świąteczne.

 

Tych z Państwa, którzy mają w sobie tyle otwartości aby zaprosić zagranicznego studenta do swojego domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety z deklaracją zaproszenia studenta – ankieta będzie aktywna 16.12.2022 pod linkiem forms.office.com/r/vzvrWEPVBx   

 

Dział Mobilności Międzynarodowej pomoże Państwu w kontakcie ze studentami, ustaleniem terminu oraz miejsca spotkania. Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania czy obawy związane z organizacją tej akcji zapraszamy do kontaktu z p. Agatą Judzińską - Kłodawską: ajudzinska@zut.edu.pl, MS Teams lub  tel. 91 449 42 05.